Nálunk járt a Hangraforgó!

2018. május 24-én, 17 órakor a könyvtárban verskoncertet adott a Hangraforgó Együttes. A ,,Tovább" gombra kattintva olvasható a beszámoló, és megtekinthetőek az előadáson készült képek.

Az a megtiszteltetés ért minket, hogy elfogadta a meghívásunkat a Hangraforgó együttes, így 2018. 05. 24-én (csütörtökön) 17 órai kezdettel F. Sipos Bea és Faggyas László verskoncertet adott A Hangraforgó zeng a fű között címmel Fertőd város lakosainak a könyvtárban. Bea és Laci egy válogatással érkezett hozzánk, így minden jelenlévő megtalálhatta a számára kedves, vagy neki tetsző alkotást. Az előadásuk professzionális volt minden téren, az előadáshoz szükséges összes technikai eszközzel rendelkeztek, rengeteg hangszert hoztak magukkal, hogy tökéletes, különleges élményben lehessen részünk. A jelenlévőknek nagyon tetszett, hogy egy-egy megzenésített vers között átkötések is voltak, hiszen Bea és Laci informatívvá tette a verskoncertet azzal, hogy háttér információkat mesélt el a közönségnek az éppen műsoron következő versről, mit kell tudni az írójáról, mik a vers keletkezésének körülményei, esetlegesen kinek íródott a költemény. A sorok között ültek olyan nézők is, akik nem kifejezetten verskedvelők, inkább a zene volt az, ami vonzotta őket a részvételre, a műsor végére azonban egy-egy verset ők is a szívükbe zártak. F. Sipos Bea és Faggyas László egy kellemes, színvonalas, játékos, felszabadult, jó hangulatú másfél órát teremtett nekünk a könyvtár falai között, nagyszerű és nagyon fontos költőket és örök költeményeiket felkarolva és megzenésítve. Dicsérendő és példaértékű az a törekvés, amit a Hangraforgó együttes az országot járva konstruál. Természetesen az előadást vastaps zárta és kérések sora, hogy legyen még Hangraforgó a könyvtárban.

Nagyon szépen köszönjük Beának és Lacinak, hogy eljöttek hozzánk. Bízom benne, hogy nemsokára újra látjuk egymást!